Mali Ceza Alan Öğretmene İlave Kademe Verilir Mi?

Mali Ceza Alan Öğretmene İlave Kademe Verilir Mi?

Kamuajans.com – Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 24.01.2020 tarih 1791372 sayılı yazılarıyla ''Mali Ceza Alan Öğretmene İlave Kademe Verilip Verilmeyeceği'' hususunda görüş yazısı yayınladı.

İliniz hakkındaki ilgi (a) yazınız ve eklerinin incelenmesinden; adı geçenin MEBBİS sisteminde kayıtlı mali cezasının 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 133'üncü maddesi gereğince özlük dosyasından ve MEBBİS kayıtlarından silinip silinemeyeceği ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 64'üncü maddesi gereğince son sekiz yıla bir kademe uygulanmasından yararlanıp yararlanamayağı konusunda tereddüte düşüldüğü belirtilerek görüş istenildiği anlaşılmıştır.

İlgililer hakkında yapılan soruşturma sonucu düzenlenen raporlarda mali yönden getirilen teklifin, devlet memurlarınca devlete ve/veya kişilere verilen zararların ödetilmesi amacını taşıdığı, disiplin cezası olmadığı; dolayısıyla mali yönden getirilen tekliflerin yukarıda belirtilen madde gereğince özlük dosyasından ve MEBBİS kayıtlarından silinemeyeceği ve anılan kanunun 64'üncü maddesi gereğince bir kademe verilmesine engel teşkil etmeyeceği hususu bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.