Mal ve Hizmet İhtiyaçlarının DÖSE'lerden Karşılanması

Mal ve Hizmet İhtiyaçlarının DÖSE'lerden Karşılanması

Kamuajans.com – Bakanlığımıza bağlı meslekî ve teknik öğretim okul ve kurumları bünyesinde öğrenci ve kursiyerlerin uygulamalı eğitim yapmalarına katkı sağlamak amacıyla, ilgili kanun'a göre döner sermaye işletmesi kurulmaktadır. Bu Kanun'un genel ve madde gerekçelerinde özetle,''.... mütedavil sermaye hesabına bu okulların atölyelerine sipariş alınması bir gaye değil, temrin malzemesi temin etmek üzere her yıl bütçesinden tahsisat sarf edilmeksizin ameli tedrisat programlarının tatbik edilebilmesi için bir

Bakanlığımız meslekî ve teknik öğretim okul ve kurumlarının temel amacı; örgün ve yaygın eğitim yoluyla üreten, özgüvenli ve girişimci özelliklere sahip nitelikli insan gücünün, günümüz şartlarına uygun düzeyde yetiştirilmesini sağlamaktır. Bilindiği üzere, bu amacın gerçekleşmesi de öğrencilere teorik eğitimin yanında, yeterli ve istenilen seviyede uygulamalı (pratik) eğitimin verilmesi ile mümkündür.

Mesleki ve teknik öğrenim gören öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini yapabileceği alanlardan birisi de döner sermayeye alınan siparişler üzerinden yapacakları çalışmalardır. İl ve ilçe millî eğitim müdürlükleri ile okul ve kurumlarımızın her türlü mal ve hizmet atımlarının öncelikle Bakanlığımıza bağlı döner sermayeli okul ve kurumlardan temin edilmesi, okul ve kurumlanınız bünyesindeki döner sermaye işletmelerince üretilemeyen mal ve hizmet almalarının piyasadan temin edilmesi hususunda, Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.