Lise Öğrencilerinin Yüzde 44´Ü Mesleki Eğitim Görüyor

Lise Öğrencilerinin Yüzde 44´Ü Mesleki Eğitim Görüyor

KamuAjans.Com-Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Demi̇rci̇ mesleki eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce organize sanayi bölgelerinde ve dışında özel meslekî teknik eğitim okullarının açılmasını desteklenmek amacıyla düzenlenen “Eğitim-Özel Sektör İşbirliği Toplantısı’na katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci de, Bakanlığın meslekî eğitim üzerinde çok çalıştığını belirterek, "20 milyona yakın öğrencimiz var. Bunlar içerisinde lise talebesinin yüzde 44´ü mesleki eğitimde eğitim görüyor. Mesleki eğitim devlet bütçesi açısından değerlendirildiğinde, diğer liselerle ile karşılaştırılamayacak seviyede yüksek bir maliyete sahip." sözlerine yer verdi. Meslekî eğitimin gelişiminin mecburi olduğunu ifade eden Demirci, bunun gelişimi için kamu ve özel sektör işbirliğine devam edeceklerini, benzer toplantıları Türkiye´nin her yerinde yapmayı planladıklarını belirtti.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise, endüstri, finans, hizmet ve sağlık olarak dört ana sektörde mesleki eğitim verdiklerini, özel sektör, sanayi ve meslek liselerinin iş birliğinin devam edeceğini söyledi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.