Korona Mücadelesine Öğrencilerden Maske Ve Dezenfektan Üretimiyle Destek

Korona Mücadelesine Öğrencilerden Maske Ve Dezenfektan Üretimiyle Destek

Kamuajans.com – Mesleki eğitimde öne çıkan Isparta bu sefer de “Koronavirüs Salgını”yla mücadeleye 50 Tonluk Dezenfektan ve yüz maskeleri üreterek destek oluyor.

Koronavirüs salgının baş göstermesiyle birlikte Dezenfaktanların üretimi ve temini hayatımızda önemli bir yere oturdu. Bu konuda ,bazı il Milli Eğitim Müdürlükleri sahip oldukları mesleki eğitimdeki sağlam altyapısı sayesinde ürettikleri tonlarca Dezenfaktan ile hem kendi ilinin ihtiyaçlarını karşılarken hem de başka illere bile göndererek salgınla mücadelede çok önemli rol oynuyorlar.

Ülkemizde bu konumda olan sayılı illerden birisi de Isparta olarak karşımıza geliyor.Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bünyesindeki meslek lisesi ile okullarında daha salgının ülkemize giriş yaptığı andan itibaren tam kapasiteyle çalışarak 50 ton Dezenfekten üretmenin yanı sıra kahraman sağlıkçılarımızın virüsten korunması adına yüz maskeleri de üreterek salgınla mücadeleye özveriyle katkı sağlıyor.

ISPARTA TOBB LİSESİ 50 TON DEZENFEKTAN ÜRETTİ

Konu ile ilgili olarak “Hazırladığımız çözeltiyi test için Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne gönderip hijyen şartlarını taşıdığıyla ilgili belgemizi aldık. (Rektörümüz Prof Dr İbrahim DİLER hocamıza da ayrıca teşekkür ediyoruz)” diyen Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz , kendi kurumlarını ürettikleri dezenfektanlar ile dezenfekte ettiklerini ve Isparta’daki diğer kurumlarımızdan ve komşu illerimizden gelen talepleri hızla karşılamaya devam etiklerini dile getirdi.

Yılmaz, an itibariyle Isparta TOBB Meslek Lisesinde ürettikleri dezenfaktanların miktarının 50 ton olduğunu ve “önemli bir ihtiyacı Ispartamız ve ülkemiz için karşıladığımızı düşünüyoruz” şeklinde düşüncesini ifade etti.

Ömer YILMAZ konu ile ilgili yaptığı açıklamaya şu şekilde paylaştı;
ISPARTA’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN 3D YAZICILARLA KALKANLI YÜZ MASKESİ ÜRETİMİ

Dezenfektan üreterek “Koronavirüs Salgını”yla mücadeleye tam destek veren Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ayrıca okullarındaki 3D yazıcılarla kalkanlı yüz maskesi üreterek kahraman sağlıkçıların kullanımına sunuyor. Piyasadan 9 kat daha uygun olan yüz maskelerinin teslimatları da yapılmaya başlandı.

Başta Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve özverili kurumları özelinde olmak üzere canla başla ülkemizin “Koronavirüs Salgını”yla mücadelesine katkı veren tüm eğitim kurumlarını da tebrik ediyoruz

 


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.