KONCUK'tan Okul Yöneticilerine 'Norm Fazlası Öğretmenler' Sitemi

KONCUK'tan Okul Yöneticilerine 'Norm Fazlası Öğretmenler' Sitemi

Kamuajans.com- Türk Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk MEB eğitim yöneticilerine yüklendi. Norm fazlası öğretmenlerin tayinleri ile ilgili atamalarda aksaklıklar yaşandığını ve bunun sorumlusunun da çapsız yöneticiler olduğunu söyleyerek sosyal medya hesabı twitterdan okul yöneticilerini suçladı.

İsmail KONCUK;  Norm fazlası diye resen tayin olan öğretmenlerin bir kısmının gittiği okulda da norm fazlası olduğunu bu durumun öğretmenleri mağdur ettiğini söyledi. Bunun da suçlusunun okul yöneticileri olduğunu belirterek bunu yapan okul yöneticileri için 'çapsız yöneticiler' deyimini kullandı.

   Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün duyurusuna, haber sitelerinin haberler yapmasına ve sendikaların açıklamalar yapmasına rağmen bazı okul yöneticilerinin bunları dikkate almadığını söyledi. Bu mağduriyete işbilmez yöneticilerin neden olduğunu temelde suçlunun okul müdürü olmasının yanında bunu düzeltmeyen ilçe ve il milli eğitim müdürlerinin de sorumluluğunun bulunduğunu ifade eden KONCUK, bu hatadan dönülebilirdi ancak düzeltmediler dedi.

İhtiyacı olmayan okul müdürü ihtiyacım yok demez ise, ihtiyacı olan göz göre göre öğretmenin norm fazlası olmasına göz yumarsa suç kimdedir? diyen Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk MEB'i de yönetici seçimi konusunda suçlayarak "MEB bu yönetici seviyesi ile devam ederse çok daha büyük rezaletleri yaşayacaktır.Olan boşu boşuna perişan edilen öğretmenlere olmaktadır." ifadesini kullandı.

Çözüm yine MEB'in elindedir ve hatadan dönülmesi gerekir diyen KONCUK eğitim yöneticileri hakkında soruşturma açılmasını, norm fazlası atamalarının sil baştan ele alınmasını istedi.

Norm fazlalığı konusunda yaşananları tam bir  SKANDAL olarak nitelendiren KONCUK; MEB'i iş bilmez bir bakanlık durumuna düşürenlerin de bunun bedelini ödemelidir dedi. 

Son olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ'a çağrı yapan Türk Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk "Sn İsmet Yılmaz bu norm rezaleti konusunda gerekli talimatları gecikmeden vermeli ve rezalete sebep olanların tespit edilmesini istemelidir." diyerek norm kadro konusunda yaşanan durum hakkında tepkisini dile getirdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı bu eleştiri dolu açıklamalarının sonunda işini doğru yapan yöneticileri tenzih ettiğini söyleyen KONCUK "Tabi ki kastım tüm yöneticiler değildir. İşini iyi yapan tüm yöneticileri de kutlar ve bu suçlamalardan tenzih ederim. Sözüm iş bilmezleredir."diyerek açıklamasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.