Hava Durumu

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden "Köfteci Yusuf "basın açıklaması

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden tarafından yapılan basın açıklaması ;

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2022 21:25
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2022 23:25
https://www.kamuajans.com/
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden "Köfteci Yusuf "basın açıklaması

Bazı basın yayın organlarında Müdürlüğümüz ile Köfteci Yusuf Hazır Yemek Temizlik Canlı Hayvan Et Mamülleri Entegre Gıda İthalat İhracat San. ve Tic. A.Ş. Arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü üzerinden gerçeği yansıtmayan haberlere yer verildiği görülmüştür.

İlgili protokol; "işletmelerde hali hazırda çalışan personelin, mesleki eğitim merkezleri aracılığı ile eğitim-öğretim sürecine dahil olmalarını sağlayarak belgelendirilmeleri amacı" doğrultusunda 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu çerçevesinde yürütülen Telafi Eğitimi kapsamında imzalanmıştır.

Telafi Eğitimi; en az 18 yaş üstünde ve bir ortaöğretim kurumundan mezun olan işletme çalışanlarından, Bakanlığımızca belirlenen alan ve dallardaki Mesleki Eğitim Merkezi Telafi Çerçeve Öğretim Programını başarı ile bitirenlere ustalık belgesi verilmesini sağlayan planlı ve süreli bir programdır.

Bu bağlamda; protokol tarafları arasında yürütülecek iş birliği kapsamında; Müdürlüğümüzce ilgili işletmeye hiçbir öğrenci/iş gücü yönlendirmesinin yapılması söz konusu olmayıp sürece ilişkin tüm işlemler 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu ve Bakanlığımız mevzuatı çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. İlgili protokol; işletmenin kendi çalışanlarının mesleki gelişimlerinin desteklenmeleri ve belgelendirilmeleri amacı çerçevesinde yürütülmektedir.

Kamuoyunun dikkatine saygıyla sunulur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.