İKGM Mülakat Puanı Branş Sırasını Açıklayacak mı?

İKGM Mülakat Puanı Branş Sırasını Açıklayacak mı?

KamuAjans.Com-Mülakat puanına dayalı branş bazında sıralamalar açıklanacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 10 Ekim'de atamasını yapacağı 20 bin öğretmen için tercihleri almaya yarın başlayacak fakat bakanlığın açıklamış olduğu mülakat puanlarına göre hangi puanın branş bazında sıralaması nedir? sorsusunun cevabı bilinmiyor.

Atamalar, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığı için branş bazında sıralamaların da İKGM tarafından açıklanması bekleniyor. Branş bazında sıralamalar için bakanlık ÖSYM'den yardım alabilir.

Sadece puana göre, mülakat sırası olmadan yapılacak atamada mağduriyetler artacak; yanlış tercih yapan aday sayısı oldukça fazla olacaktır. Bu sebeple adayların branşlarındaki sıralarını bilmesi tercihler başlamadan önce elzemdir.

Bu noktada İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nden öğretmenler branş bazında sıralamaları talep etmektedirler. Bu sıralamaların bugün açıklanması gerekmektedir.

Kpsshaber.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.