Hamza Aydoğdu'dan Eğitime Dair Önemli Açıklamalar

Hamza Aydoğdu'dan Eğitime Dair Önemli Açıklamalar

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Zoom üzerinden bir toplantı düzenledi. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu da bu toplantıya katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, zorunlu hizmet affına ilişkin ''Bu yılki zorunlu hizmeti 2021 yılına erteledik. Diğer arkadaşlar af gelsin diyor. Şuan bu konuda yapılan bir çalışma yok. Bu konuyu bu süreçte gündeme getirmemenizi rica ediyorum.'' dedi.

18 Mart'ta atananlara ilişkin ''Sayın bakanımız bu konuyu üç TV programında açıkladı. Bu atamalar yapıldığında böyle bir kriz olacağını kimse öngörmüyordu. Sayın Bakanımız söylemişti zaten, okullar açılınca diye. İnşallah bu virüsü yenersek, okulların açılmasıyla birlikte kararnameler de okullara gönderilecek.'' dedi.

2016 Ekim Grubuna ilişkin ''Onlar kadroya geçtiler. İller arası tayin istiyorlar. Çalışıyoruz. Bir hafta içinde bir bilgilendirme yapacağız.'' dedi.

Rotasyona ilişkin ''Geçen yıl ertelemiştik. Bu yıl yapacağız. Bu hafta içinde de inşallah kılavuz çıkmış olacak. Şube müdürü rotasyonu yapılacak. İl müdür yardımcısı ve ilçe müdürlerini kapsamayacak. Şube müdürü rotasyonu mevcut yönetmeliğe göre yapılacak.'' dedi.

Müdür başyardımcısı konusuna dair ''Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz zamanında müdür başyardımcılığı kadrosunu yönetmelikten çıkardık ama norm kadro yönetmeliğinden çıkarmadık. Sayın Bakanımız da müdür başyardımcılığı kadrolarının durmasını istiyor. Bununla ilgili bir yönetmelik çalışmamız var. Okulların sayılarına göre bunlar tekrar okullara verilecek. Müdür başyardımcılığı köklü büyük okullarda o okulların yükünü alıyor.'' dedi.

513 şube müdürü atamasına dair ''Bugün bir toplantı yaptık. Merak etmesin o arkadaşlarımız, burada çok detaya girmemeyeyim. Onunla ilgili bir toplantı yaptık. Neticesini gelecek hafta bütün arkadaşlara duyuracağız.'' dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.