Hakkari’nin 1330 Öğretmen Açığı Var

Hakkari’nin 1330 Öğretmen Açığı Var

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, kente yeni atanan öğretmenler için verilen yemekte yaptığı konuşmada, "Herkes gelip burada rahatlıkla görevini yapabilir. Hakkari’nin tanınması için sizler burada birer elçi olacaksınız" dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ise Hakkari’nin 1330 öğretmen açığı olduğunu söyledi.

Hakkari’de 2016 Şubat döneminde atanan öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekte bir araya geldi. Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen yemeğe, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, şube müdürleri, öğretmenler ve aileleri katıldı.

Öğretmenlere "Hoş geldiniz" diyen Vali Toprak, "Örnek vatandaşlar, vatanına, milletine bağlı, ahlaklı, dürüst, karşısındakinin hakkına hukukuna riayet eden, nazik, hoşgörülü insanları yetiştirmek adına teslim aldığınız bu çocuklar üzerinde çok büyük etkiniz ve emeğiniz olacaktır. Hakkari halkı misafirperverdir. Herkes gelip burada rahatlıkla görevini yapabilir. Hakkari’nin tanınması için sizler burada birer elçi olacaksınız. Buranın doğru algılanmasına sebep olacaksınız. Yeni göreviniz hayırlı olsun" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ise Hakkari il merkezine 99, Yüksekova’ya 134, Şemdinli’ye 119 ve Çukurca ilçesine 15 olmak üzere toplam 367 öğretmenin Şubat 2016 yılında atamasının yapıldığını söyledi. Durgun, "Hakkari merkezde 461, Yüksekova’da 465, Şemdinli’de 333 ve Çukurca ilçesinde 71 olmak üzere bugün itibarı ile 1330 civarında öğretmen ihtiyacımız bulunmaktadır. Daha önce özür hakkı olup ta bir şekilde tayini çıkmayanların tekrar değerlendirmesini göz önünde bulundurduğumuzda takriben bin 500’e yakın, yüzde 30’un üzerinde ihtiyacı ile eğitim ve öğretime başlayacağız. Ancak bakanlığımızın 15 bin öğretmen ataması ile ilgili ilimize ayırmış olduğu kontenjanın henüz belirlenmemiş olması, bu sayının da ilimizde ciddi oranda öğretmen atamasını bekliyoruz. İnşallah bu atamalarla birlikte eğitim ve öğretimi hasarsız ve sorunsuz bir şekilde atlatacağımızın umudunu taşıyoruz" dedi.

Yaklaşık 450 kişinin katıldığı yemekte öğretmenlere kavurma, pilav ve tatlı ikram edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.