Geylan'dan EKYS Açıklaması

Geylan'dan EKYS Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Duyurusu (2020-MEB-EKYS)'nun yayınlanmasının ardından kişisel twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı yönetici seçme sınavı duyurusunu yayınladı. 15 Mart 2020’de yapılacak sınavın başvuruları 22-30 Ocak tarihlerinde alınacak. Kariyer kurgusunu eğitim yöneticisi olarak planlayan tüm meslektaşlarımı bu sınava girmeye davet ediyorum. 

Yöneticilerin, sadakat gösterecekleri tek yer devlet olmalıdır. Bu liyakat esaslı düzenin tesis edilmesi için de, bir kimsenin ya da grubun referansıyla değil, sınav başarısıyla yönetici ataması ön koşuldur. Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bu anlamda gerekli tedbirleri alacağına inanıyorum.'' dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.