Hava Durumu

Genç Sâdâ Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması İl Finali Ödül Töreni Düzenlendi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Sâdâ Kuran-I Kerim Güzel Okuma Yarışması İl Finali Ödül Töreni Rize İmam Hatip Lisesinde yapıldı. Törene İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, AK Parti İl Başkanı İshak ALİM, İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI ve davetliler katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Genç Sâdâ Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması İl Finali Ödül Töreni Düzenlendi

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN: "Peygamberimiz buyuruyor ki "Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu şaşırmayacaksınız: Allah'ın Kitabı ve Peygamberinin sünneti." Değerli Misafirler, bugün burada Peygamberimizin bu Hadis-i Şerifinde buyurulduğu gibi kutsal kitabımız Kur'an-Kerim e sahip çıkan, o güzelim sesleri ile Allah lafzını okuyan güzide evlatlarımızın yanında olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüze de böylesine güzel bir organizasyona vesile oldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel organizasyonda yer alan tüm kardeşlerime ve onları yetiştiren tüm hocalarıma da teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Törende Genç Sâdâ Kuran-I Kerim Güzel Okuma Yarışması jüri üyeleri:

RTEÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Kadir TAŞPINAR,

Rize İl Vaizi İbrahim CANBAZOĞLU,

Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Öğretim Üyesi Fakri ÖZCAN,

Şehit Onur Kılıç AİHL Meslek Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Hüsamettin ARSLAN,

Şehit Onur Kılıç AİHL Meslek Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Habip BAŞ' a da İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN tarafından katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Genç Sâdâ Kuran-I Kerim Güzel Okuma Yarışmasında 1.olan Ardeşen AİHL öğrencisi Habip ÖZEL'e ödülünü İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN,

Genç Sâdâ Kuran-I Kerim Güzel Okuma Yarışmasında 2.olan Rize Merkez AİHL öğrencisi Abdullah KARALİ'ye İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI,

Genç Sâdâ Kuran-I Kerim Güzel Okuma Yarışmasında 3.olan Kaptan Erdoğan AİHL öğrencisi Hüseyin UÇAR'a Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN takdim etti.

Program davetlilerin sınıfları ziyaretinin ardından son buldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.