Eğitimde Dersane ve Kurslara Gerçekten İhtiyaç Var Mıydı ?

Eğitimde Dersane ve Kurslara Gerçekten İhtiyaç Var Mıydı ?

KamuAjans.Com-Hükümetin aldığı karar doğrultusunda eğitim sisteminde silinen dershanelere ve kurslara eğitim sisteminin ihtiyacı var mıydı ? sorusunun yanıtı

Ülkemizde eğitimde 1.sınıftan itibaren başta aile tarafından olmak üzere bir çok kesim tarafından yarışmacı gibi yetiştirilen öğrencilerin bu yarışta geri kalmaması için okula ek olarak farklı eğitim sistemlerinden de destek alması sağlanması bunun sektör olmasına yol açmış ve dershaneler meydana gelmiştir.

Bu durum neticesinde bir süre sonra öğrenciler bunu bünyesinde kabullenmiş ve daha başarılı olmak gelecek kaygısı yaşamamak adına devamlı destek almaya meğilli öğrenciler yetişmekteydi.

Hükümetin aldığı karar doğrultusunda dershane sisteminin kaldırılması ile okul eğitimi ile eşit şekilde eğitim alan öğrencilerin bu durumu eğitimde eşitlik ilkesiyle yarışın adil ilerlemesine yarar sağlamıştır.Her ne kadar dershanelerin eğitim sisteminden silinmesi bazı kesimleri huzursuz etsede bu durum eğitime olumlu yansımaları yakın zamanda kendini hissetireceği kanaatini taşımaktayız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.