Eğitimcilerden Yaşlılara Vefa Örneği

Eğitimcilerden Yaşlılara Vefa Örneği

Koronavirüs salgını nedeniyle ülke çapında geniş kapsamlı tedbirler hayata geçirildi. Bunlardan birisi de 65 yaş üstü yaşlıların evde kalmaları yönünde alınan ve uygulamaya konulan karardı. Yaşlılarla ilgili son günlerde sosyal medyada hem olumlu hem de olumsuz manada birçok görüntüye şahit oluyoruz.

Olumlu hareketler yurdun dört bir yanından basına yansırken bu örnek uygulamalardan birisi de Gaziosmanpaşa okul müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenlerinden geldi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantı liderliğinde eğitim camiası, ilçedeki 65 yaş üstü yaşlılara ziyaretlerde bulundular. Ziyaretlerde yaşlıların hem hal hatırını sorup onlara moral veren eğitimciler aynı zamanda ihtiyaçları ile ilgili de ellerinden geleni yaparak büyük bir vefa örneği gösterdiler. 

Eğitim ordusu ile daha güçlü Türkiye! sloganıyla hareket eden eğitim gönüllüleri 65 yaş ve üstü büyüklerin her an yanında oluyorlar. Gaziosmanpaşamızda alınmadık gönül, çalınmadık kapı bırakmıyoruz diyen öğretmenler yaşlılara telefon numaralarını bırakıp ihtiyaç duymaları durumunda aramalarını istiyorlar. 
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.