Eğitim Bir Sen'den Dilekçe Kampanyası

Eğitim Bir Sen'den Dilekçe Kampanyası

Kamuajans.com – Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ''Adalet ve hakkaniyete uygun olmayan eşitlik ilkesine de aykırılık oluşturan aylık karşılığı ders yükündeki farklılığın giderilmesi için imza kampanyası başlattıklarını açıkladı

Adalet ve hakkaniyete uygun olmayan eşitlik ilkesine de aykırılık oluşturan aylık karşılığı ders yükündeki farklılığın giderilmesi için Eğitim-Bir-Sen olarak dilekçe kampanyası başlattık.

Aynı eğitimi alan, mesleğe girişte aynı şartlara tabi olan, aynı görevi yapan öğretmenlerin, aylık karşılığı okutmak zorunda olduğu haftalık ders saatleri arasındaki farklılığın, hiçbir bilimsel ve pedagojik gerekçesi yoktur.

19. Milli Eğitim Şurasında karar altına alınan, toplu sözleşme müzakerelerinde masaya yatırılan KİK çalışma raporlarında yer alan bu haklı talep karşılanmalı, aylık karşılığı ders yükü 15 saatte eşitlenmelidir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.