DYK Yaz Kursları

DYK Yaz Kursları

KamuAjans.Com- Dershanelerin özel okullara dönüşmesi ve okullarda DYK kurslarının açılması ile veliler dershanelere yüklü miktarda para ödemekten kurtulmuş oldu. Kim ne derse desin okul kursları öğrencilere büyük faydalar sağlamanın yanı sıra velilere de ekonomik yönden faydalı olmuştur. Tamamen ücretsiz olan okul kursları sayesinde velilerin dershanelere ödeyecekleri paraları ceplerinde kalmıştır. Yıllar önce dershanelerin kapatılması ile ilgili henüz yeni tartışmalar başladığında yazdığım bir yazımda şöy

Değerli dostlar kısaca kurslar büyük faydalar sağlarken velilerimiz de büyük külfetten kurtulmuş oldu. İlkokullarda kurs açılması ile ilgili yoğun talepler gelmektedir. İnşallah bakanlığımız önümüzdeki eğitim öğretim yılı için de düzenleme yaparak ilkokulların da kurstan faydalanmalarını sağlar.

İkinci dönem kursları bilindiği üzere eğitim öğretimin sona erdiği 17 Haziran 2016 Cuma günü sona ermektedir. Yaz kursları için ise takvim şu şekildedir.

Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe milli eğitim müd. onaylaması 26-31 Mayıs 2016

Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe milli eğitim müd. onaylanması 1-5 Haziran 2016

Öğrenci başvurularının alınması 6-12 Haziran 2016

Kurs sınıf/şubelerin oluşturulması 13-19 Haziran 2016

Kursların başlaması 20 Haziran 2016

Kursların tamamlanması 10 Eylül 2016

Türkiye Sevdalısı, Anadolu sevdalısı, Eğitim Sevdalısı olan biz Eğitimciler Okul kurslarını başarı ile sürdürmüş ve sürdüreceğiz. Kısaca Öğretmenlik sevdadır. Yaşasın Okul Kurslarımız!

Mustafa YILDIRIM

e-posta: yildirim8723@hotmail.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.