Dün Yapılanların Üzerine Bugün Yapılması Gerekenler Konulmalıdır

Dün Yapılanların Üzerine Bugün Yapılması Gerekenler Konulmalıdır

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının sorunlarına değindi ve Dün yapılanların üzerine bugün yapılması gerekenler konulmalıdır” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, “Yardımcı hizmetler sınıfı kapsamındaki personel genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmelidir. Bunun devlete bir maliyeti yok. Ek gösterge konusundaki adımlar sadece belirli meslek gruplarıyla sınırlı kalmamalı, bütün kamu görevlilerini kucaklayacak, beklentilerini karşılayacak şekilde atılmalıdır. Bu çerçevede, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları da ek gösterge kapsamına alınmalıdır. Genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının mali ve özlük haklarında iyileştirme yapılmalıdır.” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, “Ülke olarak kritik bir dönemde, stratejik bir eşikteyiz. Bu eşiğin aşılabilmesi için katma değer üretmesi gereken alanların başında eğitim, kültür, kamu yönetimi, kamu hizmeti ve kamu personel sistemi gelmektedir. Buradan bir defa daha çağrıda bulunuyorum: Ücretli öğretmenlik garabetine son verilsin, iç huzuru da iş huzurunu da aile bütünlüğünü de bozan sözleşmeli öğretmenlik uygulaması kaldırılsın, atamalar kadrolu yapılsın, yer değişikliği sürecindeki talepler karşılansın, giderek artan şiddete karşı etkin ve caydırıcı düzenleme yapılsın, öğretmen açığı sorun olmaktan çıkarılsın, darbelerin izleri tamamen silinsin, erkek kamu görevlilerine dayatılan darbe ürünü kılık ve kıyafet yönetmeliği kaldırılsın, ek ders esaslarındaki eşitsizlik ve ders ücretlerindeki adaletsizlik giderilsin, okulların bütçe sorununa çözüm bulunsun, eğitimin denetim ve rehberlik ayağı ihmal edilmesin. Sözler tutulsun, 3600 ek gösterge verilsin. Eğitimcilerin haklarını koruyacak, çalışma şartlarını iyileştirecek meslek kanunu artık çıkarılsın. Umutlar boşa çıkarılmasın, beklentileri karşılayan adımlar bir an önce atılsın.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.