Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Yapılmalıdır

Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Yapılmalıdır

KamuAjans.Com- Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bilindiği üzere zaman zaman alan değişikliği gerçekleştirmektedir. Özellikle 4+4+4 eğitim sistemi sonrasında kapsamları farklı olmak üzere bir kaç defa alan değişikliği gerçekleştirilmiştir. Uzun zamandan beri alan değişikliği bekleyen bazı öğretmenler artık bakanlığın harekete geçmesini beklemektedir.

Alan değişikliği bazı çevrelerce tepkiye yol açsada yasal olarak bir mahsuru yoktur. Alan değiştirmek isteyen öğretmenler geçmek istedikleri alan için diplomaya zaten sahiptir ve iş böyle olunca hukuki olarak bir sorun yoktur. Bu sebepten dolayı DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ daha etkin bir eğitim açısından şarttır.

MEB'in olası gerçekleştireceği alan değişikliği ile daha önce yapılan alan değişiklikleri ile alanları değişen öğretmenlerden tekrar eski alanına dönmek isteyen ve hala bulundukları alandan başka alana geçmek isteyerek daha faydalı olabileceklerini düşünen öğretmenler alan değişikliği sebebi ile daha mutlu olacaklar ve daha etkin eğitim verebilecekler.

Bu sebepten dolayı bakanlığın bu günlerde tamamlanacak norm güncellemesinden sonra alanlarda oluşan norm açıklarını da dikkate alarak ve yeni bir norm fazlası durumuna mahal vermeden bir alan değişikliği yapılmalıdır. Binlerce öğretmen bakanlıktan aylardır alan değişikliği müjdesi beklemektedir. Bakanlığın da bu sese kulak vereceği ümidi ise üst düzeydedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.