Deprem Konusu Müfredata Alınacak Mı?

Deprem Konusu Müfredata Alınacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, depremi ders olarak koyma gibi bir düşüncelerinin olmadığının altını çizerek depremi müfredata almanın prensip olarak söz konusu olduğunu dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ama ders olarak koyma gibi bir düşüncemiz yok. Burada önemli olan çocukların bilgi kazanması değil, beceri kazanması önemlidir. Her bir çocuğun uygulamalı olarak deprem esnası ve sonrasında ne yapacağı ailesinin ne yapacağı önemlidir. Elazığ'da o sabah velilerimize okullarımıza, dökümanlarımızı oradaki grup çalışmalarında kullandığımı videoları yığdık. Muhtar ve imamlarımıza gereken bilgiyi sağladık.

Depremle ilgili video kütüphane kuruldu. İstanbul'daki okullarda bazı teknolojik araçları da kullanıyoruz. Bunların hepsi şu an pilot olduğu için açıklayamıyoruz. Burada önemli olan kaç okulumuzun güçlendirmeye ihtiyacı var, kaç okulumuzu yıkıp yapmamız gerekiyor. Bütün bu çalışmaları uluslararası uzmanlarla yapıyoruz.

Okulların açılıp açılmayacağına ilişkin verilere bakıp ne zaman açılacağına ilişkin hatta YÖK'le de ilgili çalışmalar var. Gün gün hangi etkinliği yapacağız. Kimler ayın kaçında hangi çalışmayı kimler ne çalışmayı yapacak. AFAD koordinasyonundaki anahtar kişiler kimlerdir. Valiliğin açıklayacağı içerikler nelerdir. Bütün bunlarla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere bütün çalışmaları adım adım takip ediyoruz. Olası senaryolarda da diyelim ki açıldı yada açılmadı. Şu zaman açılacak veya açılmayacak. Her birine ilişkin bizim ayrıntılı çalışma takvimimiz var. Bunu Ankara'daki kriz merkezimizle ilgili şehirlerle takibi yapılıyor. Okullarımızda başka amaçlarla bahçeleri sınıfları kullanılıyor" ifadelerine yer verdi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.