Hava Durumu

Bu ilimizde öğretmenlerin kırtasiye yardım ödeneği yatırılmadı

Eğitim-Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından yapılan açıklamada “Öğretim yılı hazırlık ödeneği” Şanlıurfa’da yapılmadığı iddia edildi.

Haber Giriş Tarihi: 05.10.2022 09:53
Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2022 10:53
https://www.kamuajans.com/
Bu ilimizde öğretmenlerin kırtasiye yardım ödeneği yatırılmadı

Eğitim-Sen Şanlıurfa Şubesi, bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Her yıl eğitim öğretim yılı başında öğretmenlerimizin hesaplarına yatırılması gereken “Öğretim yılı hazırlık ödeneği” ilimizde maalesef yine sorun teşkil etmeye devam etmektedir.

İlimiz genelinde zaten çok geç yatırılan bu ödenek bugün itibariyle Eyyübiye ilçesindeki birçok okulda hala öğretmenlerimizin hesaplarına yatırılmamıştır. 07.09.2022 tarih ve 56834602 sayılı MEB Strateji Geliştirme Başkanlığının yazısında 2022 yılı Öğretime Hazırlık Ödeneğinin 12.09.2022 tarihinden itibaren öğretmenlerin hesaplarına yatırılacağı ile ilgili yazıya rağmen birçok ilçemizde eylül ayının son iş günlerinde hesaplara yatırılmıştır. Eyyübiye İlçemizde ise okulların geneli itibariyle öğretmenlerimizin büyük çoğunluğuna bu para yatırılmamıştır. Yapılan araştırma ve görüşmeler sonucunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Eyyübiye İlçe Mal Müdürlüğü ve okullar arasında bu ödeneğin ödenmesi hususunda sürekli olarak görüşmeler yapıldığı ancak yaşanan eksikliklerin giderilemediği anlaşılmaktadır. Yaşanan bu süreçte eksikliğin ise hiçbir kurumca sahiplenilmediği ve sürekli olarak bürokratik süreçlerin mazeret olarak ortaya konduğu anlaşılmaktadır.

Eksikliğin ya da hatalar zincirinin kim ya da kimlerden kaynaklı olarak yaşandığından öte ortada öğretmenlerimiz açısından bir mağduriyetin oluştuğu ve bunun idari acıdan da bir yetersizliği işaret ettiği ortadadır. Bu ödeneğin yatırılması hususunda gerekli tedbirlerin bir an önce alınması ve ödemelerin bir an önce yapılarak yaşanan mağduriyetin artırılmaması idare açısından da bir zorunluluktur

. En kısa sürede bu sorunun aşılarak ödemelerin yapılmaması durumunda Eğitim-Sen olarak sadece üyelerimizin değil tüm eğitim emekçilerinin yaşadıkları bu mağduriyetin sorumluları hakkında yasal tüm süreçlerin başlatılacağını kamuoyu ve tüm eğitim emekçilerine saygı duyurulur” denildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.