Bilsem Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Durumda

Bilsem Öğretmenleri Ek Ders Konusunda Mağdur Durumda

Kamuajans.com – Bilsem öğretmenleri ek ders konusunda mağdur durumda. Bilsem öğretmenleri ek ders ödemeleri konusunda mağduriyet yaşandığını belirten bir talep yazısını sitemize iletti. İşte o talep yazısı:

Bilim Sanat merkezinde (Bilsemde) Kadrolu sinif Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Öncelikle içinde bulunduğumuz sağlık nedenlerinden dolayı Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un da ön gördüğü gibi devlet kadrosunda çalışan öğretmenlerimizin ekders ücretleri de dahil, hiç bir şekilde maddi konuda mağdur edilmeyeceği yazılı olarak beyan edildi. Buna istinaden, kurumumuzun eğitim öğretim saatleri hafta içi akşamları olduğu gibi ilçelerden gelen öğrencilerimizin için de hafta sonu cumartesi olarak yapılmaktadır. Şimdiye kadar olan maaş ve ekders ücreti ödemeleri, Cumartesi günleri dahil rutin müfredat kapsamındaki derslerimizin ücretlerini kapsamaktadır. Kurs veya destekleme programı gibi başka bir takviye eğitimi değildir! Tüm Türkiye’yi kapsayan Bilim ve Sanat Merkezleri öğretmenlerinin hafta sonu cumartesi günleri olan derslerinin resmi Bakanlık onayı ders yili başinda alınmıştir, cumartesi günkü derslerimiz rutin müfredat kapsamındadır, ancak ek ders ücretlerimiz ödenmemekte, Bilsem öğretmenleri mağdur edilmektedir. Diğer kadrolu normal eğitim öğretim okullarında çalışan öğretmenlere ödenip bize ödenmeyen bu hatanın bir an önce yetkililere iletilip düzeltilmesini rica ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.