Bilişim Çağında Her Okulda Bilişim Öğretmeni Olsun

Bilişim Çağında Her Okulda Bilişim Öğretmeni Olsun

KamuAjans.Com-Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan ve eğitimde teknoloji kullanımını artırmayı hedefleyen FATİH Projesi kapsamında olan okullarımızın her birinde-öğrencilere ve öğretmenlere teknolojiyi verimli ve olumlu yönde kullanmayı öğretmek, proje ile ilgili belirli bazı teknik sorunları çözmek vb. nedenlerden dolayı- en az bir adet Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olması gerektiğine inanıyoruz. Bizlerle aynı düşüncede olan kurumunuz ise YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafınca hazırlanan çalışmalar

  Fakat bu çalışmalar hala neticelenmiş değildir. İlgili çalışmanın tamamlanıp Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin FATİH Projesinde daha aktif hale gelmesi en büyük temennimizdir. Bu ihtiyacın geçici süreler ile, geçici görevler vererek bilişim öğretmenleri dışında branşımızla alakadar olmayan meslektaşlarımızdan karşılanması kabul edilemez bir durumdur. Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini söz konusu okullara atamayıp bu okullara atama yapılmamasını dayanak göstererek geçici çözümlere yönelerek BTR görevlendirmesi yapmak ülkemizin kısa, orta ve uzun vadedeki eğitim hedeflerine ters düşmektedir. Bu manada Bilişim Teknolojileri Rehberliğinin kaldırılarak yerlerine bu mesleğin asli unsuru olan bizlerin yani Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin atanmasını talep ediyoruz.

Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın “2023’te teknolojide tüketen değil üreten ülke olma” hedefi doğrultusunda her kademede bilgisayar yazılımı dersinin olması konusu ile ilgili çalışmaların olduğunu resmi kaynaklardan duymuş bulunmaktayız. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımızın düşünen üreten ve teknoloji üretebilen bireyler olarak yetişmesi en büyük temennimizdir. Milli Savunma Sanayiinde kullanılan yerli ve milli yazılımların ehemmiyeti ortadadır. Milli Savunma Sanayii gibi tüm sektörlerin teknoloji ve yazılıma olan ihtiyaç, başka alanlarla kapatılmayacak kadar fazladır. Bu sebeple ivedilikle bilgisayar yazılımı derslerinin zorunlu olarak müfredatımıza alınarak 2023 hedefimize bir adım daha yaklaşmamız gerekmektedir.

BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ PLATFORMU

Bu kampanyanın teslim edileceği kurum:

@RT_Erdogan

C.Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

@TC_Basbakan

Başbakan Binali Yıldırım

MEB İsmet Yılmaz

@Yusuf__Tekin

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.