Hava Durumu

Bakan Selçuk'tan "Telafide Ben de Varım" Programı ile İlgili Paylaşımlar Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla "Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında çeşitli paylaşımlarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Bakan Selçuk'tan "Telafide Ben de Varım" Programı ile İlgili Paylaşımlar Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı paylaşımlarla "Telafide Ben de Varım" Programına ilişkin çeşitli detaylara dikkat çekti.

Bakan Selçuk'un öne çıkardığı ayrıntılar şöyle:

Öğrencilerimiz, yaz boyu Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık, İçişleri Bakanlıklarımız ile belediyelerin tesislerinden ücretsiz yararlanabilecek. Neyin, nerede, ne zaman olduğunu http://telafidebendevarim.meb.gov.tr’den paylaşacağız. Destekleme programı için 1-8. sınıf öğrencilerimize çalışma kitapları, 1-4. sınıf öğrencilerimize tamamlayıcı çalışma yaprakları hazırladık. Bu yıl da ilkokul öğrencilerimizi “Arkadaş” kitaplarıyla buluşturacağız; merak etmesinler ödev değil Yaz dönemini büyük oranda sosyal, duygusal ve fiziksel etkinliklere ayırdık.  Akademik öğrenme kayıpları için öğretmenlerimiz, belirlediğimiz kritik kazanımlar doğrultusunda sınıf düzeyinde destek programı hazırlayacaklar.
Bu program, bir buçuk yıl sürecek. telafidebendevarım etkinliklerine katılmak isteyenler, eğitim faaliyetlerinin içerik ve materyallerine https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden yakında ulaşabilecek. Bu programlara katılımda il kısıtlaması olmayacak. 
Siz neredeyseniz telafi orada...

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.