Bakan Selçuk'tan Sınıf Geçme Konusunda Açıklama

Bakan Selçuk'tan Sınıf Geçme Konusunda Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf geçme ile ilgili ne tür planlama yaptıklarını anlattı ve sınıf geçme ile ilgili nasıl bir planlama yaptıklarını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf geçme ile ilgili gelen soruya cevap verdi. 2. dönem için 1. dönemde alınan notların geçerli olacağını açıkladı. Bütün öğrencilerin bir üst sınıfa geçeceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf geçme ile ilgili ''Birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak. Not ortalamaları kaç olursa olsun bir üst sınıfa geçecekler. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesin. Diyelim ki zayıf not varsa sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler.'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''13 Nisan 2020'den itibaren EBA canlı sınıf uygulamasında ilk 15 günde ders sayısı 650 bini aştı. Bu derslerin sadece 150 bini ilk hafta yapıldı, ikinci hafta ise bu ders sayısı 500 bin oldu. Bu derslerin yaklaşık 200 binini ise hafta sonu yaparak eğitime yeni bir zaman boyutu da kazandırmış olduk.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.