Bakan Selçuk'tan Okulların Açılış Tarihine İlişkin Açıklama

Bakan Selçuk'tan Okulların Açılış Tarihine İlişkin Açıklama

Koronavirüs nedeniyle okullarda uzaktan eğitime geçilmişti. Türkiye'de Koronavirüs'ün etkisinin devam etmesi nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitime 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edileceğini açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un uzaktan eğitime 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edilmesini açıklamasının ardından akıllarda ''okullar ne zaman açılacak?'' sorusu soru işareti bırakmaya devam ediyor. Çünkü Koronavirüs nedeniyle okulların ne zaman açılacağı belirsizliğini koruyor.

A Haber canlı yayınında gündeme dair kritik açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Milli Eğitim Bakanlığı olarak 1 Haziran'da okullar açılacak gibi bir ifademiz yok. Okullar 1 Haziran'da açılırsa ne yapacağız, bu senaryodan bahsettik. Bu senaryoda 1 Haziran da vardı. Bizim dinamik bir sürecimiz var. Her gün her hafta değişen bir sürecimiz var. Bilim Kurulu, dünyadaki gidişat, Sağlık Bakanlığı'nın önerileri ele alınarak gidişat belirleniyor. 1 Haziran'da sağlık açısından okulların açılması sorun değildir, denilirse buna hazırız. Kademeli açılsın denilirse buna da hazırız. Bilim Kurulu'ndan başka bir görüş gelirse buna da hazırız. 1 Haziran'da açılacak gibi bir değerlendirme yanlış anlaşılmasın.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.