Bakan İsmet Yılmaz'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Bakan İsmet Yılmaz'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Kamuajans.com - 19 Eylül 2016 tarihinde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı başlayacak.

Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılı mesajı yayınladı.

 

Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

Nesil yetiştirmek medeniyet inşa etmektir. Ülkemizin geleceğinin inşasında kilit taşı olan eğitim kurumlarının yaşatılmasında, öğretmenlerimizin olduğu kadar ailelerin de büyük emeği vardır. Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmasında ülkemizin en büyük gücü beşeri sermayesidir.

Maarif davamız, her dönemde olduğu gibi, bugün de Türkiye’nin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, fırsat eşitliği içinde, eğitim öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içindeyiz. 

Aydınlık Türkiye’nin güvencesi, hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Yeni Türkiye yolunda, okuyan, araştıran, sorgulayan ve en önemlisi akleden bir nesli, yarınlar için yetiştirmektir.

Bu düşüncelerle, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                       

İsmet YILMAZ

Millî Eğitim Bakanı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.