Ara Tatiller Kaldırılıp Sömestri Tatiline İlave Edilsin Sömestri Bir Ay Olsun

Ara Tatiller Kaldırılıp Sömestri Tatiline İlave Edilsin Sömestri Bir Ay Olsun

Türkiye"de uzun tatillerin kısaltılmasını ve bunun sömestri tatiline ilave edilmesini 2002 yılında gazetelerde-televizyonlarda ve "EĞİTİMDE YENİDEN YAPILANMA" kitabımda kamuoyuna duyurmuş ve çok olumlu tepkiler almıştım.

Bu konuyu da defalarca basında dile getirmekteyim. Defalarca Milli Eğitim Bakanlığına,Talim Terbiye Kuruluna bildirmiştim. MEB, nihayet Avrupa"dan da esinlenerek bu öğretim yılınında uzun tatillerden iki hafta alarak ARA TATİL adında bizim toplumuza, eğitim camiamızda  karşılık bulmayan iki ara tatil koydu. 

Avrupa'daki ara tatillerden biri NOEL TATİLİ, diğeri PASKALYA tatilidir. Bunun karşılığı zaten bizde mevcuttur. Kurban Bayramında 4 gün, Ramazan Bayramında da 3 gün tatil zaten yapılmaktadır. Bundan dolayı düşünülen fayda bizim sistemimizde mevcuttur.

"Zararın neresinden dönersek kardır" mantığıyla hareket edip, ara tatillerinden vazgeçip, SÖMESTRİ TATİLİNİ BİR AY olarak düzenleyelim.

Şemsettin CERAN

Eğitimci-Yazar

"Eğitimde Yeniden Yapılanma" Kitabının Yazarı-Ankara 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.