Ali Yalçın'dan Odak Analiz Açıklaması

Ali Yalçın'dan Odak Analiz Açıklaması

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Odak Analiz Eğitim-Bir-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi / Temmuz 2019 konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ''Öğretmenlerimizin aile bütünlüğünün sağlanamaması, sağlık problemlerine çözüm olacak veya diğer mazeret durumlarını giderecek yer değişikliği taleplerinin karşılanamaması, öğretmenlerin moral ve motivasyonunu bozmak suretiyle eğitim-öğretimi olumsuz etkilemektedir.

Bu çerçevede öğretmenlerimizin mazerete bağlı yer değişikliği talepleri karşılanmalıdır.Bu amaçla 2020 yarıyıl dönemi yer değişikliği sürecinde talebi karşılanamayan, ailelerine kavuşamayan öğretmenlerimiz, mazeretlerinin bulunduğu il-ilçe müdürlükleri emrine alınmalıdır.

Mağduriyetleri önleyecek ve anayasal hakları tesis edecek bir atama ve yer değiştirme sisteminin kurulması, eğitimcilerin haklı ve yerinde beklentisi olup eğitim-öğretimde daha acil sorunlara zaman ve kaynak ayrılmasını sağlayacaktır.

”Odak Analiz 3 - Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Süreci Tespitler ve Bir Model Önerisi” raporumuzda kamuoyunun dikkatine sunduğumuz üzere,yer değişikliği taleplerinin adil ve hakkaniyete uygun şekilde yeniden tasarlanması gereklidir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.