Aday Öğretmen İş ve İşlemleri

Aday Öğretmen İş ve İşlemleri

KamuAjans.Com-Bilindiği üzere 14.03.2014 tarihinden sonra atanan aday öğretmenlerimizin adaylık süreci ilgi yönetmelik hükümlerince gerçekleştirilmektedir.14.03.2014 , 18.12.2015 tarihleri arasında ilk ataması yapılarak göreve başlayan aday öğretmenlerin,aday öğretmenlik süreci kapsamında olup performans değerlendirmesinde başarılı olan ve bir yıllık fiili çalışma süresini tamamlayanlara uygulanacak yazılı ve sözlü sınava yönelik '' Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı e-Kılavuzu'' yayınlandı.

 Bu bağlamda;

1. 14.03.2014 - 18.12.2015 tarihleri arasında ilk ataması yapılarak göreve başlayan, performans değerlendirmesinde başarılı olan ve bir yıl fiili çalışma süresini tamamlayarak sınava girmeye hak kazanan aday öğretmen listesinin aday öğretmen performans değerlendirme modülündeki sınav işlemleri bölümlerinden temin edilerek il bazlı tek bir excel dosyası olarak 18.11.2016 tarihi mesai bitimine kadar eyilmaz@meb.gov.tr e-mail adresine ve genel müdürlüğe resmi yazı ile iletilmelidir.

2. İlinizde sınava girebilecek durumda olan fakat sınava girebilecekler listesinde bulunmayan aday öğretmenlerin durumlarının incelenerek isimlerinin genel müdürlüğe iletilmesi gerekmektedir.

3. 14.03.2014 - 18.12.2015 tarihleri arasında ilk ataması yapılarak göreve başlayan ve performans değerlendirmesinde başarısız olan aday öğretmenlerimizin listesinin 18.11.2016 tarihi mesai bitirimine kadar genel müdürlüğe iletilmesi gerekmektedir.

4. İl milli eğitim müdürlüğü tarafından ilgi yönetmelik hükümleri gereğince sözlü sınav komisyonlarının oluşturulması, sözlü sınav komisyonu üye bilgilerinin MEBBİS aday öğretmen performans değerlendirme modülüne 19 kasım 2016 tarihi mesai bitimine kadar girilerek genel müdürlüğü onayına sunulmalıdır.

5. Sözlü sınava girebilecek aday öğretmenlere sözlü sınav tarihi, sözlü sınav yeri ve sözlü sınav saati duyurusunun il milli eğitim müdürlüklerince kılavuzda belirtilen tarihte yapılması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.