Açığa Alınan Memur ve Öğretmenlere Geri Dönme Ümidi

Açığa Alınan Memur ve Öğretmenlere Geri Dönme Ümidi

Darbe girişiminin ardından darbeyi gerçekleştiren Fetö Terör Örgütü mensupları ile PKK üye ve sempatizanları dışındaki vatandaşlar arasında toplumsal bir mutabakat görüntüleri medyaya son günlerde oldukça sık yansımaya başladı. Gittikçe kutuplaşan kesimler dahi darbe girişiminin ardından milli değerler etrafında kenetlendi. Bu durum devletin zirvesinden tabana kadar bütün kesimlere yansıdı.

 

   Cumhurbaşkanlığı Külliyesine daha önce çıkmayacaklarını bildiren liderler de bu tutumlarından vazgeçtiler ve milli birlik görüntüsü verdiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da televizyondan yaptığı açıklamada bir defaya mahsus olmak üzere kendisine yapılan hakaretlerle ilgili davalardan vazgeçtiğini ve bu kişileri affettiğini açıkladı. 

   

   Bunun üzerine Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK'tan sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklama ile daha önceden Cumhurbaşkanına hakaret nedeniyle açığa alınan, görevden uzaklaştırılan kamu görevlilerinin de Cumhurbaşkanının beyanı üzerinden tekrar görevlerine döndürülmesinin gerektiğini söyledi. 

İsmail KONCUK'un twitter üzerinden yaptığı açıklama;

İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk  : Bilindiği üzere bu iddia ile açığa alınan çalışanlar vardır, yapılacak değerlendirmelerde Sn Cumhurbaşkanının beyanı esas alınmalıdır.


İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk    : Sn Cumhurbaşkanının bu açıklaması çok önemlidir ve bu sebeple şuan devam eden soruşturmalarda nasıl bir yol takip edileceğinin de mesajıdır.

 İSMAİL KONCUK ‏@ikoncuk  : Sn Cumhurbaşkanı "Şahsıma  her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları, bir kereye mahsus olarak davalarımı çekiyorum ve affediyorum" dedi.

 Bu açıklama üzerine gözler hem Cumhurbaşkanlığına hem de ilgili bakanlıklara çevrildi. Bu konuda yetkililer tarafından açıklama yapılması bekleniyor. 


Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.