2. İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları

2. İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları

KamuAjans.Com-MEB, 2. il içi yer değiştirme başvuruları için MEBBİS ekranını bugün açıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinde bu yıl bir ilke imza atarak ikinci il içi yer değiştirme işlemleri için karar almıştı. Bakanlık, bugünden itibaren önümüzdeki 6 gün içerisinde başvuruları alacak.

<br />

 İkinci il içi yer değiştirme başvurusuna öğretmenler 2 Eylül - 8 Eylül arasında Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri(MEBBİS) veya Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden açılan interaktif bağlantı yolu ile başvurabilecekler.

<br />

 2. il içi başvuruları, başvuru süresinin hemen ardından sonuçlanacak ve 9 Eylül 2016 tarihinde atamalar gerçekleştirilecek. İlişik kesme işlemleri ise Kurban Bayramından hemen sonra başlayacak ve Eylül ayının 23'üne kadar devam edecek. İl içi tayinlerine başvuracak öğretmenler aynı anda iller arası yer değiştirme talebinde bulunamayacak. Ayrıca başvuru yapacak öğretmenlerin MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuru kapsamındaki şartları sağlıyor olması gerekecek.

<br />

<strong>MEB EYLÜL AYI 2. İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ</strong>

<br />

<strong>2-8 EYLÜL:</strong><strong> BAŞVURULARIN ALINMASI</strong>

<strong>9 EYLÜL:</strong> <strong>ATAMALARIN YAPILMASI</strong>

<strong>19-23 EYLÜL:</strong><strong> İLİŞİK KESME İŞLEMLERİ</strong>

<strong><a href="https://mebbis.meb.gov.tr/" target="_blank"><br />

</a></strong>

<strong>MEB EYLÜL AYI 2. İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ<br />

</strong><strong>(Başvuru ekranı açıldığında bağlantı aktif olacaktır, periyodik aralıklarla sayfayı yenileyiniz)</strong>

<br />

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Eylül ayında yapılacak 2. il içi atamalar ile atanan öğretmenlerin atandıkları yeni okul/kurum'a en geç 23 Eylül 2016 tarihi itibariyle göreve başlamaları gerekmektedir.

Duyuru İçin <a href="http://ikgm.meb.gov.tr//meb_iys_dosyalar/2016_08/25064047_2016_eylul__istege_bagli_yer_degistirme_duyurusu2.pdf">Tıklayınız</a>

İllere Gönderilen Üst Yazı İçin <a href="http://ikgm.meb.gov.tr//meb_iys_dosyalar/2016_08/25064348_2016_eylul_il_ici_illerarasi_duyuru_ust_yazisi.pdf">Tıklayınız</a> 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.