Eğitim-Bir-Sen Devam Eden Seçimlere İsyan! Hani Demokrasi Şöleniydi!

Sendikadan açıklama geldi: Öğretmeler günü etkinliklerine katılmıyoruz! Sendikadan açıklama geldi: Öğretmeler günü etkinliklerine katılmıyoruz!

Değerli Eğitim-Bir-Sen İstanbul 6 Nolu Şube Delegelerimiz ve Üyelerimiz,
Ben Şişli Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yusuf Altunbaş.
Öğretmenliğe başladığım tarihinden beri Eğitim-Bir-Sen üyesiyim. Daha önce Tekirdağ İlimizde Saray İlçe Başkanlığı, Saray Memursen Başkanlığı, Teşkilatlanmadan Sorumlu Şube Başkan Yardımcılığı gibi sendikal görevlerde bulundum. Önümüzdeki dönemde de İstanbul 6 Nolu Şubemizde Yönetim Kurulu üyeliğine adayım. Delege arkadaşlarımızın ve üyelerimizin desteğine talibim.
Bu mesajı sosyal medya hesabımdan yayınlama sebebine gelince: Demokrasi Şöleni olarak duyurulan sendika seçimleri maalesef bir şölen şeklinde cereyan etmemiştir. Şube Başkanımız Sayın İdris Şekerci'yle görüşüp adaylığımı bildirdikten sonra desteklerini alabilmek için şube delegesi arkadaşlarımın iletişim bilgilerini talep ettiğimde bana bu bilgiyi vermeyeceğini ifade etti.
Gerekçe olarak da İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz'un da Genel Merkezin bilgisi dahilinde kendi muhaliflerine delege bilgilerini vermediğini söyledi.
Seçim çalışmasına başlayanların Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcı tarafından: "Biz daha süreci başlatmadık. Seçim çalışması yapmanıza izin vermiyoruz." sözleriyle engellendiği, öğretmenler ders başı yapmadan yangından mal kaçırır gibi delege başvurularının bitirildiği, rakip adaylara mevcutlar karşısında çalışma imkânının tanınmadığı bir demokrasi şöleni. Yerseniz...
Israr edildiğinde de "Diğer sendikalarda rakip adayları dövüyorlar ama..." tesellisi...
Söylermisiniz Allah aşkına; herkeslerden saklanıp açıklayanamayan, uğruna şekilden şekile girilen şey neyin davası?
Açıkça "Burası parsellendi arkadaş. Sahibi var. Kimseye yedirmeyiz." diyorsanız. Kendimize başka yer arayalım...
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yusuf Altunbaş