Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Tarih, Kültür ve Medeniyet Bilinci Semineri kapsamında ilkokul ve ortaokullarda görev yapan okul yöneticileri ile İstanbul'da bir araya geldi. Programda yakın zamanda tanıtılacak dijital platformun müjdesini verdi. İşte detaylar...

İlçe MEM Öğretmenleri Resmi Yazı İle bakın neden uyardı! İlçe MEM Öğretmenleri Resmi Yazı İle bakın neden uyardı!

EBA'dan sonra yeni dijital platform geliyor. Bakan Özer, Tarih, Kültür ve Medeniyet Bilinci Semineri kapsamında ilkokul ve ortaokullarda görev yapan okul yöneticileri ile İstanbul'da bir araya geldi. Programda yakın zamanda tanıtılacak dijital platformun müjdesini verdi. 

Yakın zamanda bir dijital platformu hayata geçeceklerini bildiren Bakan Özer, "Orada da öğrenci ve öğretmenin eğitim süreçlerinde özellikle öğrencilerin bireysel kazanımlarını değerlendirmeyle ilgili yeni bir mekanizmaya geçeceğiz. Şu anda kazanımlarla ilişkisi ne olursa olsun tüm öğrencilere aynı yardımcı kaynaklar gidiyor. Ama yeni geliştirdiğimiz sistemde öğrenci, derslerden hangi seviyede olduğunu kendisi ölçecek. Öğretmen de öğrencisinin o gelişimini elektronik ortamda sürekli izleyebilecek." bilgisini paylaştı.