Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 43769797-710.01-E.15473326 sayılı 23 Ekim 2020 tarihli EBA TEGM Materyal Platformu konulu resmi yazı yayınlandı.

MEB genelge ile adaylık kaldırma sürecindeki durumları tek tek açıkladı MEB genelge ile adaylık kaldırma sürecindeki durumları tek tek açıkladı
Genel Müdür Bakan a. Dr. Cem GENÇOĞLU imzalı resmi yazıda ''Covid-19 salgın sürecinin seyri dikkate alınarak 2020-2021 eğitim öğretim yılı, yüz yüze ve uzaktan eğitim imkânlarının birlikte kullanılmasıyla devam etmektedir. Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer alan “Dijital İçerik ve Becerilerin Gelişmesi İçin Ekosistem Kurulacak” ile “Dijital Becerilerin Gelişmesi İçin İçerik Geliştirilecek ve Öğretmen Eğitimi Yapılacak” hedefleri doğrultusunda pedagojik yaklaşımı kuvvetli, kavramsal derinliği önde tutan, konu bütünlüğü taşıyan, yüksek etkileşimli dijital içerik çalışmaları ile derslere yönelik akademik destek çalışmaları Genel Müdürlüğümüzce yürütülmeye devam etmektedir.

Buna göre 
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 12.09.2018 tarih ve 123 sayılı Kurul Kararı eki İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi'de yer alan derslere ait ders kitapları, öğretim materyalleri ve dijital içeriklerin gerek uzaktan eğitim yoluyla gerekse yüz yüze eğitimlerde öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulabilmesi için söz konusu içerikler www.eba.gov.tr internet adresinde yayınlanmıştır.

Bunun yanı sıra Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan ve öğrencilerimizin gelişimlerini 
destekleyecektüm içerikler sınıf seviyelerine göre daha hızlı erişimi kolaylaştırmak amacıyla “http://tegmmateryal.eba.gov.tr" internet adresinde de yayınlanmaya başlanmıştır. Söz konusu internet adresinin öğretmen, öğrenci ve velilerimizle paylaşılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.'' denilmiştir.