. Bu kapsamda yapılan çalışmalar ve incelemeler neticesinde EBA kullanım süreleri değerlendirilerek Trabzon genelinde Eğitim Bilişim Ağı’nı en çok kullanarak dereceye giren ilçeler, okullar ve öğretmenler için ödül töreni düzenlendi.

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, EBA’nın önemine değinerek,
“Eğitim Bilişim Ağı (EBA) bütün eğitim kurumlarımıza adapte edilen bir sistem. İçerik olarak her geçen gün zenginleşen, değeri artan bir proje. Teknolojiyi kullanmak mecburiyetindeyiz. Mesleğimizi en iyi şekilde icra edebilmenin ve başarılı olmanın yolu buradan geçiyor. Kendimizi geliştirmek zorundayız.

Okullarımızın teknolojik altyapısı çok iyi. Derslerde EBA’yı kullanmamız lazım. Öğretmen arkadaşlarımız yetkin olma ve teknolojiyi kullanma noktasında daha aktif olmaları lazım. Ben bu manada başarı kazanmış arkadaşları yürekten tebrik ediyorum. İnşallah diğer arkadaşlara örnek olurlar.” dedi.
Daha sonra Bilgi Kaynağı EBA’yı (BİKEBA) en fazla kullanarak dereceye giren ilçelere, okullara ve öğretmenlere ödülleri takdim edildi.

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü