Koronavirüs salgınından dolayı evlerden uzaktan eğitim yoluyla devam eden eğitim öğretim sürecinde EBA platformunda sınırlı ders saatleri bulunmakta. Sınıfların gruplandırılarak canlı ders yapılan EBA harici ders olşturup sınıflara tek tek ders yapmak isteyen öğretmenler ve okul idareleri zoom platformu üzerinden canlı ders programı hazırlıyorlar.

Uzaktan eğitimle başlayan 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında öğretmenler EBA üzerinden öğrencilerine canlı ders ile ulaşırken, ders saatinin sınırlı olduğu EBA harici canlı ders oluşturma alternatiflerini de araştırıyor. Bu noktada EBA platformunda canlı ders altyapısını da sunan zoom devreye giriyor.

Öğretmenler EBA üzerinden harici ders tanımı yapabiliyorlar. Zoom üzerinden harici ders tanımlama adımlarını sizler için anlattık.

EBA HARİCİ CANLI DERS OLUŞTURMA VİDEOSU HABER VİDEOMUZDA!

Harici EBA canlı ders nasıl oluşturulur?

Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor? Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor?

Eba platformuna giriş yapan öğretmen menülerden canlı ders sekmesine tıklar. Canlı ders sekmesi tıklandıktan sonra harici canlı ders sekmesinin karşınıza gelmesi gerekir.

Öğretmenin karşısına gelen formdan, canlı dersin tarihi, saati , dersin ismi ve dersin konusu ile ilgili bölümler yer almaktadır. Daha sonra ders linki ve ders şifresi adlı bölüm var buraya kadar yapılan her şey EBA platformundan işleniyor. Canlı dersimizin linkini ve şifresini ise ZOOM programı ile oluşturup buraya kaydediyoruz.

Yeni bir ders başlatmak için "New Meeting" ikonuna tıklıyoruz. Burada size verilen meeting ID numarasını öğrencilere veriyorsunuz. Start Meeting tuşuna basıp derse başladıktan sonra öğrencileriniz ile ID'yi paylaşıp derse başlayabilirsiniz.