Sağlık Bakanlığı'nın faydalı, yeni uygulaması e-Nabız devrim niteliğinde vatandaşın hizmetine sunuldu. e-Devlet Sistemi'nden sonra Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e-Nabız Sistemi ile tüm rapor, tahlil sonuçları gibi birçok kişisel bilginizi bir arada bulmanız mümkün.

e-Devlet'ten sonra e-Nabız Sistemi de birçok bilgiye erişimi sağlıyor. e-Nabız Sistemi ile en yakın hastane, en yakın nöbetçi eczane, vücut kitle indeksi, kalp krizi riski hesaplaması gibi bölümler de bulunmaktadır.

e-Nabız; vatandaşların kişisel sağlık bilgilerini bireysel olarak İnternet tabanlı servis üzerinde ve telefon aplikasyonunda görüntüleyip yönetebileceği; Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya sokulan, Türkiye'de kullanılan kişisel sağlık kaydı sistemidir.

1 Ocak 2015 tarihinde hayata geçirilen e-Nabız Sistemi ile sağlık konularına dair bir çok bilgiye sahip olunabiliyor. Sağlık Bakanlığı'nın bir uygulaması olan e-Nabız'a e-Devlet üzerinden, e-İmza ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca e-Nabız ile COVID-19 Test Sonucunuzu sorgulayabilir, Koronavirüs aşısı için randevu alabilirsiniz.. Aile Hekimi Girişi'nin de bulunduğu e-Nabız'a detaylı şekilde bakalım.

Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti? Alparslan Türkeş Kimdir? Alparslan Türkeş Ne Zaman Vefat Etti? Alparslan Türkeş Neden Vefat Etti?

e-Nabız'a sistem üzerinden giriş yapmak için T.C. Kimlik Numarası ve e-Nabız Şifresi gibi bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. İlk kez e-Nabız kullanıcısı olacak kişiler e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden e-Nabız’a giriş yaparak profil ayarları üzerinden e-Nabız şifresi oluşturmalı ya da kendi Aile Hekimine başvurarak e-Nabız için geçici şifre edinmelidir.

e-Nabız Mobil Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim?

Daha önce e-Nabız kullanıcı hesabı oluşturmamış iseniz öncelikle e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) kullanıcı hesabı oluşturmalısınız. Bu hesabı oluştururken kendinize özel bir e-Nabız şifresi tanımlamalı, e-Nabız Mobil Uygulamasına bu şifreniz ile giriş yapmalısınız. e-Nabız Mobil, iOS, Android ve Huawei marketlerde.

KULLANIM KILAVUZUHEKİM KILAVUZU