Pandemiden ötürü yüz yüze eğitim faaliyetleri askıya alınınca bundan en çok etkilenen sınava hazırlanan öğrenciler olmuştu. Örgün eğitimle alakalı henüz yüz yüze eğitim kararı alınmadı fakat okul kursları (DYK) ile ilgili yüz yüze eğitimin başlaması yönünde resmi yazı yayınlandı.

Salgının sekteye uğrattığı yüz yüze eğitim faaliyetleri yavaş yavaş yeniden başlıyor. Son açıklamayla MEB tarafından ortaokul son ve lise son sınıflar için okullarda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına yönelik önemli bir karar da alındı. Salgın kurallarına riayet edilerek okullarda gerekli önlemler alınarak okul kursları yeniden yüz yüze eğitime başlıyor.

MEB tarafından illere gönderilen yazıda DYK Kurslarının Yüz Yüze eğitime geçilmesi istendi.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda Destekleme Yetiştirme Kuslarının yüz yüze eğitime başlaması istendi. MEB tarafından yayınlanan resmi yazıda DYK 8. ve 12. sınıflar ile sınırlandırıldı.

Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor? Asgari ücret 4. toplantı ne zaman, ayın kaçında? Asgari ücret ne zaman belli olacak, kaç toplantıda belli oluyor?

MEB tarafından yayınlanan resmi yazıya göre bir süredir kapalı olan DYK (Destekleme Yetiştirme Kursları) 22.01.2021 tarihinden itibaren tekrar yüz yüze eğitimle başlıyor.

Söz konusu yazıda;

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Bakanlığımıza bağlı resmî okulların 8 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, ilgi (b) Yönerge ve ilgi (c) Kılavuz hükümleri doğrultusunda yürütülen destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetleri 22.01.2021 tarihinden itibaren tekrar başlatılacaktır.

Bu kapsamda kurslarda, öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek olup bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecektir.

Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların, ilgi (a) Yönetmelik çerçevesinde salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalmaları sağlanacaktır. Kurslardaki iş ve işlemlerin ilgide kayıtlı mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülmesi, Covid-19 salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere ilgi (ç) Kılavuzda belirtilen hususlara titizlikle uyulması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

denildi.