KamuAjans.Com- Dershanelerin özel okullara dönüşmesi ve okullarda DYK kurslarının açılması ile veliler dershanelere yüklü miktarda para ödemekten kurtulmuş oldu. Kim ne derse desin okul kursları öğrencilere büyük faydalar sağlamanın yanı sıra velilere de ekonomik yönden faydalı olmuştur. Tamamen ücretsiz olan okul kursları sayesinde velilerin dershanelere ödeyecekleri paraları ceplerinde kalmıştır. Yıllar önce dershanelerin kapatılması ile ilgili henüz yeni tartışmalar başladığında yazdığım bir yazımda şöyle demiştim: “ Dershaneler bir daha açılmamak üzere kapatılsın. Velilerin dershanelere ödediği parayı adil bulmuyorum. Bazı öğrenci annelerinin kolundaki bileziği satarak dershaneye vermesi veya Köylü Ahmet Efendinin ineğini satarak çocuğunu dershaneye yazdırması hangi vicdanları rahatsız etmez, bunu anlayabilmiş değilim.”

Değerli dostlar kısaca kurslar büyük faydalar sağlarken velilerimiz de büyük külfetten kurtulmuş oldu. İlkokullarda kurs açılması ile ilgili yoğun talepler gelmektedir. İnşallah bakanlığımız önümüzdeki eğitim öğretim yılı için de düzenleme yaparak ilkokulların da kurstan faydalanmalarını sağlar.

İkinci dönem kursları bilindiği üzere eğitim öğretimin sona erdiği 17 Haziran 2016 Cuma günü sona ermektedir. Yaz kursları için ise takvim şu şekildedir.

Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe milli eğitim müd. onaylaması 26-31 Mayıs 2016
Öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe milli eğitim müd. onaylanması1-5 Haziran 2016
Öğrenci başvurularının alınması 6-12 Haziran 2016
Kurs sınıf/şubelerin oluşturulması 13-19 Haziran 2016
Kursların başlaması 20 Haziran 2016
Kursların tamamlanması 10 Eylül 2016

Türkiye Sevdalısı, Anadolu sevdalısı, Eğitim Sevdalısı olan biz Eğitimciler Okul kurslarını başarı ile sürdürmüş ve sürdüreceğiz. Kısaca Öğretmenlik sevdadır. Yaşasın Okul Kurslarımız!
Mustafa YILDIRIM
e-posta: [email protected]