3600 ek gösterge ile ilgili son dakika kararı. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri gibi çok sayıda memuru kapsıyor. Maaşlar ve emekli ikramiyelerini önemli ölçüde artacak. TBMM Genel Kurulu, grubu bulunan 5 siyasi partinin ortak kararıyla bugün de çalışma kararı aldı. Öte yandan doktorlara getirilen ek gösterge zammının bazı sağlık çalışanlarına da uygulanacağı öğrenildi.

TBMM Genel Kurulu, AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP grubunun ortak kararıyla 3 Aralık Cuma günü çalışma kararı aldı. Alınan karar, Genel Kurul'da okunarak kabul edildi. Bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri yarına bırakılırken, doktorlara getirilen ek gösterge zammının bazı sağlık çalışanlarına da uygulanacağı öğrenildi.

Bakan Koca 'Ek Ödeme Yönetmeliği'ni 'beyaz reform' olarak duyurdu Bakan Koca 'Ek Ödeme Yönetmeliği'ni 'beyaz reform' olarak duyurdu

YENİ KARAR ALINDI

Dün Genel Kurul'da doktorlara ek gösterge zammını öngören maddelerin ihdas edilmesinin ardından gelen tepkiler üzerine, yapılan iyileştirmenin kapsamının genişletilmesi kararı alındı. Bu nedenle 5 siyasi partinin anlaşması sonucu Genel Kurul yarın toplanarak teklife yeni maddeler ihdas edilecek.