Son dönemde popüler hale gelen kripto para birimlerinde yükseliş devam ediyor. Geleceğin para birimi olan kripto paralar bitcoin ile birlikte gündeme gelsede bitcoin harici bir çok para birimi olduğu biliniyor.

Gnümüzde bir çok kişinin bilmemesine rağmen kripto para ile alışveriş sanal ortamda kullanılmaya başladı. Ekonomi uzmanları tarafından geleceğin para birimi olarak kripto paralar kendi içerisinde bir kur'a sahip dövizde olduğu gibi anlık olarak iniş ve çıkışlar yaşanabiliyor.

Öyle ki Dünya'nın en zengin kişileri arasında zirvede yer alan Elon Musk'ın twitter'dan paylaşımının etkisi ile kripto para birimi olan Dogecoin yükselişe geçti. 10 gün gibi kısa bir sürede 100 kat yükselen Dogecoin yatırımcıların iştahını kabarttı.

200 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Musk’ın son dönemde sık sık yaptığı Twitter paylaşımlarının etkisiyle, kripto para birimlerinden Dogecoin’de yükseliş devam ediyor. Kripto para birimlerinden Dogecoin, dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın Twitter'daki paylaşımlarının etkisiyle yükselişini sürdürüyor. Dogecoin'in değeri 10 günde yaklaşık 100'e katlandı.

DOGECOİN KAÇ TL?

1959 Öncesi Şampiyonlukları İçin Başvuran Takımlar Hangileri? Beşiktaş - Fenerbahçe - Galatasaray'ın Kaç Şampiyonluğu Var? 1959 Öncesi Şampiyonlukları İçin Başvuran Takımlar Hangileri? Beşiktaş - Fenerbahçe - Galatasaray'ın Kaç Şampiyonluğu Var?

2 hafta önce 26 kuruş olan Dogecoin, bugün 55 kuruş seviyesine yükselerek değerini kısa vadede ikiye katladı.

DOGECOİN NASIL ALINIR?

Dogecoin alabilmek için Paribu ya da Koinim gibi yerli kripto para borsalarında yer almanız gerekmektedir. Bu parayı kullananların çoğu Paribu üzerinden işlem yapmaktadır. Öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı kimlik bilgileriniz ile onayladıktan sonra yatırım işlemlerine giriş yapabilirsiniz.