Kamuajans.com - Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere üniversite öğrencilerinin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarının artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla özel umre turu düzenliyor.


Kayıt nasıl yaptırılacak?

Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin veya taksitli olarak yatırabilecek. Bu kapsamda, öğrenciler, il/ilçe müftülüklerine müracaat ederek veya elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinden kayıtlarını yapabilecekler. Ücretler, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerine yatırılabilecek. Müftülüğe geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaport teslim edilecek.

Taksit imkânı

İsteyenler,  Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 6, Vakıfbank ve Halkbank’ın sunduğu 4 aya kadar taksit imkânından yararlanabilecek. Bu işlemlerden dolayı umre yolcusundan herhangi bir ücret farkı alınmayacak.

İmkânı olmayanlar için hayırseverler devrede

Umreye gitmek isteyip de imkânı olmayanlar için belediyeler, STK'lar, hayırseverler seferber olacak. İlk kafile 3 Haziran'da yola çıkacak, son kafile ise 5 Haziran'da. Dönüşler ise 10-12 Haziran'da son bulacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 16 Mayıs 2017 tarihinde bir duyuru yayınlandı.

İşte o duyuru:

Ramazan ayında Üniversite Öğrencileri için umre programımız belli olmuştur...

Bazı memurların 3600 ek gösterge kapsamı dışında tutulması Meclise taşındı! İdari, teknik ve yardımcı hizmet personeller Bazı memurların 3600 ek gösterge kapsamı dışında tutulması Meclise taşındı! İdari, teknik ve yardımcı hizmet personeller

Başkanlığımız 2017 yılı umre organizasyonu kapsamında Ramazan ayında Üniversite Öğrenciler için tur düzenlenmiştir.
Söz konusu umre turlarına katılmak isteyenler ekte yer alan program dahilinde ilgili bankalara belirtilen tarihlerde ücretlerini yatırarak il ve ilçe müftülüklerimiz aracılığı ile kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

Ramazan ayı Üniversite Öğrencileri umre tur tarihleri, konaklama otelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız...​​​

A- MÜRACAAT VE KAYIT İŞLEMLERİ

1- Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin veya taksitli olarak yatıracaklardır.

2- İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda hac.diyanet.gov.tr. adresinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

3- 2017 yılı umre kayıt form dilekçeyi 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edeceklerdir.

4- Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.

5- Ücret Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.

6- İsteyenler; Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 6, Vakıfbank ve Halkbank’ın sunduğu 4 aya kadar taksit imkanından yararlanabilecektir. Bu işlemden dolayı umre yolcusundan herhangi bir ücret farkı alınmayacaktır.

7- Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Menenjit ACW135Y aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.


B- VERİLECEK HİZMETLER

* Mekke - Medine Otel ücreti
* Sabah Kahvaltısı, Akşam Yemeği (Tabldot) Öğle Kumanya
* Cidde - Mekke - Medine arası ulaşım
* Uçak Bilet Ücreti
* Vize Ücreti
* Mekke Servis Ücreti
* Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

C- VERİLECEK HEDİYELERİMİZ

* Kur’an-ı Kerim,
* Umre Rehberi,
* Kutsal İklimde dua,
* Tavaf ve Sa’y duaları,
* Hicaz Albümü,
* Hz. Peygamber’in İzinde,
* Seyahat El Çantası,
* “Kutsal Yolculuk Umre” CD’si,
* Seccade,
* Tesbih,
* Sırt Çantası

Dinihaberler.com / Özel Haber