Sözleşmeli İmama Hizmet İçi Eğitim Kursu

Sözleşmeli İmama Hizmet İçi Eğitim Kursu

Kamuajans.com - Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu 5 bin sözleşmeli imam alım sözlü sınavlarının tamamlanmasıyla beraber, tarihinde hiç görülmemiş bir uygulama da start veriyor. Diyanet işleri Başkanlığı, bir devrim yaparak tarihinde ilk kez sözleşmeli personeli, hizmet içi eğitim kursuna alıyor.

Kamuajans.com - Sözleşmeli personel için daha önce 10 gün olan hizmet içi eğitim kursu, bundan sonraki dönemlerde, 3 ay olarak belirlenmişti ve 3 aylık Hizmet İçi Eğitim Kursu diğer branşlarda yeni görev alacak personel içinde geçerli olacaktı.

<br />

Diyanet işleri Başkanlığı 4/B sözleşmeli statüde alınacak personele yönelik 3 ay süreyle hizmet içi eğitim kursu düzenlenmesi planlanmıştı.<br />

<br />

<strong>5 bin sözleşmeli imam hatibe Diyanet İşleri Başkanlığı'nda dana önce planlanan 3 aylık Hizmet İçi Eğitim Kursu 4 aya çıkarıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıkalmaya göre Sözleşemeli İmam-Hatiplik sınavını kazanan 5 bin imam 4 ay süreyle Hizmet İçi Eğitim görecek.</strong>

<br />

Sözleşmeli imam-Hatipler için Hizmet İçi Eğitimin Kursları Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacağı gibi bazı illerde de yapılacak. Ayrıca yatılı olmasına dikkat edilecek.

<br />

Hizmet içi eğitimin yapılması planlanan yerlerde Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler alanında eğitim görevlisi olarak görevlendirilebilecek yeterlik, liyakat ve formasyona sahip;  görevli başvaiz, uzman vaiz, vaiz, başimam, uzman imam ve rehber öğreticiler ile müftülüklerce uygun görülen diğer unvanlardaki personel katılacak.

<br />

Diğer önemli ayrıntı ise,  Hizmet içi eğitim Kursunu geçemeyen personelin, sözleşmesinin sonlandırılacak olması...

<br />

Hizmet içi eğitim kurslarının ne kadar belirleyici olduğu bu uygulama ile bir kat daha önem arz ediyor. Kursiyerlerin bu eğitimlere, ciddiyetle hazırlanması bekleniyor.<br />

<a href="http://dinihaberler.com">dinihaberler.com</a> - özel haber 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.