Diyanet Personeline Eğitime Hazırlık Kursu

Diyanet Personeline Eğitime Hazırlık Kursu

KamuAjans.Com-Diyanet İşleri Başkanlığı yeni atanacak olan sözleşmeli personelini daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'ndan aşina olduğumuz 3 aylık kurs ile eğitime hazırlayacağı açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'nında uygulamaya sunduğu görev öncesi kurs uygulamasını hizmete sundu.Göreve yeni başlayacak olan sözleşmeli veya kadrolu imam,müezzin ve kur'an kursu öğreticilerinin hazır olması için 3 aylık eğitim sürecinden geçirileceği belirtildi.

İlk etapta 5 bin sözleşmeli imam hatip adayının tercih işlemlerinin tamamladıktan sonra 3 ay sürecek olan hizmet içi eğitim kursu düzenleneceği  sözleşmeli personel için gerek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde gerekse bazı illerde 3 ay süreli Hizmet İçi Eğitim Kursu planladı. Tercih işlemlerinin sona ermesinden sonra sözleşmeli imam adayları 01 Kasım 2016 tarihinden itibaren 3 ay Hizmet İçi Eğitim Kursuna tabi tutulacaklar.

Hizmet içi eğitim kurslarında 3 aylık eğitim sonrası 70 puan ve üzeri alacak sözleşmeli diyanet personelleri eğitimci olarak görev alabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.