4-B Sözleşmelilerin Kadroya Geçmesi İçin İdari Yargıya Başvuru

4-B Sözleşmelilerin Kadroya Geçmesi İçin İdari Yargıya Başvuru

Bağımsız Diyanet Sen 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkındaki Kanunun Sözleşmeli Personel İstihdamı başlıklı 10/A maddesinde öngörülen çalışma süresini tamamlayan üyelerimizin kadrolu olarak atamasının yapılmasına yönelik idari yargıya başvurmuştur.

Bağımsız Diyanet Sen Hukuk Müşaviri Av. Coşkun Aydın yaptığı açıklamada; "Sendika üyelerimizin haklarını koruma adına açtığımız davalarda olumlu sonuçlar aldığımız gibi bu davanın da olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz.

633 sayılı Kanuna 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile eklenen 10/A maddesi gereğince atanmayan diğer bir ifade ile 3+1 sistemine dahil olmayan 4/b sözleşmeli personelden atanma şartlarını taşıyanlar, diğer bir ifade ile kanun maddesinde öngörülen 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar müftülüklere yapacakları müracaatları akabinde kendilerine verilen cevaba istinaden sendikamız aracılığıyla idari yargı yoluna başvurabileceklerdir."dedi.

Bağımsız Diyanet Sen olarak her görevlinin derdini dert edinerek yaşadığı sıkıntıları gidermeye, kurum ile personel arasında köprü görevi görerek 2005 yılından itibaren diyanet personelinin gür sesi olmaya, haklı ve meşru talepleri dile getirmeye, çözüme kavuşturtulması için çaba göstermeye devam ettik ve etmeye de devam edeceğiz. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.