Diyanet İşleri 38 PDR öğretmeni, 40 cami rehberi alacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre her iki ilan için adayların 30 Aralık 2020-13 Ocak 2021 arasında müracaatlarını tamamlamaları gerekiyordu. Başvuru sonuçları henüz açıklanmadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı din ve eğitim öğretim hizmetleri sınıfında çalıştırılmak üzere 2020 KPSS puan sırası esas alınarak yapılacak sözlü sınavın başarısına göre personel alımında bulunulacak. Buna göre 40 cami rehberi ve 38 psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmeni alımı yapılacak.

Düzce Üniversitesi 6 Sözleşmeli Hemşire Alacak Düzce Üniversitesi 6 Sözleşmeli Hemşire Alacak

Diyanet Cami Rehberi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

KPSSP3 puan türünden en az 50 puan şartı aranacak adaylar, 30 Aralık 2020-13 Ocak 2021 arasında sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurabilecek. Adaylar, sınava müracaatların son günü itibarıyla son 5 yıl içerisinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinin herhangi birinden en az 40 puan almış olması veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olması ya da Başkanlıkça belirlenecek dillerin resmi olarak konuşulduğu ülkelerde en az ortaöğretimini tamamladığını belgelendirmesi isteniyor. Dil belgesi için ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil eşdeğerlilikleri esas alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2. Dört yıllık dini yüksek öğrenim mezun olmak, 3. 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak, 4. Sınava müracaatların son günü itibari ile son 5 (beş) yıl içerisinde,Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinin herhangi birinden en az 40 (Kırk) puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak ya da Başkanlıkça belirlenmiş dillerin resmi olarak konuşulduğu ülkelerde en az ortaöğretimini tamamladığını belgelendirmek. (Dil belgesi için ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil eşdeğerlilikleri esas alınacaktır.)​​

Detaylar için tıklayınız

Diyanet PDR Öğretmeni Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

KPSSP121 puan türünde en az 70 puan şartı aranacak adaylar, 30 Aralık 2020-13 Ocak 2021 arasında sinav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurabilecek. Başvuru şartlarıyla ilgili diğer hususlar Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, ​ 2. Üniversitelerin lisans düzeyinde tabloda belirtilen bölümlerinin birisinden mezun olmak, 3. 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP121 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. ​

Detaylar için tıklayınız