Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’e, iş kolunda, üyelerin ve çalışma hayatının öncelikli sorunlarını anlattı.

Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan’ın kızının nikah töreninde Bakan Bilgin’i ağırlayan Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, öncelikli olarak taşerondan kadroya geçen işçilere dayatılan zorunlu emeklilik ile ilgili sıkıntıları dile getirdi.

696 Sayılı  KHK’nın ürettiği diğer sorunlardan tayin-becayiş, görev tanımı, görevde yükselme, ev tipi sözleşme vb konularla ilgili olarak iş kolumuzda yaşanan sıkıntıları tek tek anlatan Genel Başkan Sert, ayrıca kapsam dışı kalan personelin kadroya alınması konusunda da Öz Sağlık-İş Sendikasının görüşünü iletti.

Özel sektörde çalışanla 1000 TL destek! Resmi Gazete'de yayımlandı... Özel sektörde çalışanla 1000 TL destek! Resmi Gazete'de yayımlandı...

Genel Başkan Sert’in ifade ettiği konuları dikkatle dinleyen ve yapılan bazı çalışmaları anlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelerek sağlık ve sosyal hizmet işçisinin yaşadığı sıkıntıları ve Öz Sağlık-İş’in çözüm önerilerini dinlemek istediğini ifade etti.