MEB tarafından Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla yayınlanan yazıya göre, 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında olan ve öncesinde yüz yüze eğitime ara verilen çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezleri 4 Ocak 2021'den itibaren yeniden yüz yüze eğitime başlayabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyetlerini sürdüren özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, motorlu taşıt sürücüleri kursları yüz yüze eğitime başlıyor.

Yazıda, yüz yüze eğitime başlayacak özel öğretim kurumlarında eğitim-öğretim dönemi sonunda sınav yapılacağı, sertifika veren kurslarda ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkat edileceği belirtildi.

Kasım ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünler belli oldu Kasım ayında fiyatı en çok artan ve azalan ürünler belli oldu

Ayrıca, 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyette bulunan özel öğretim kurumlarından burs vermek isteyen kurumların, burs verilecek öğrenci ve kursiyerlerin tespitine yönelik sınav yapma süreleri mayıs sonuna kadar uzatıldı.

Özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitime 15 Şubat 2021'de başlanmasının planlandığı illere gönderilen söz konusu yazıda belirtildi.