Alanlarında Uzman 27 Öğretmen, 1 Mimar, 1 İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ve iki Genel Müdürlük personeli ile yürütülen güncelleme çalışmaları 12-17 Temmuz 2021 tarihleri arasında devam edecek.

2023 Eğitim Vizyonu belgesinde; değişen müfredatlar doğrultusunda okul atölye ve laboratuvarlarının Standart Donatım Listeleri, Mimari Yerleşim Planları ve İhtiyaç Analizlerinin Güncelleceği belirtilmektedir. Bu kapsamda yapılacak çalıştaylardan ilki 12 Temmuz 2021 tarihinde Balıkesir/Ayvalık-Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde Eğitim Ortamları ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Dairesi Başkanı Ertuğrul GEÇGİL' in Genel Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar ve gelecek hedefleri ile yapılacak çalıştayın önemine vurgu yaptığı açılış konuşmasıyla başlamıştır. Çalıştay açılışında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden mesleki eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan ÖZEN, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden mesleki eğitimden sorumlu Şube Müdürü Ali Osman YALÇIN, Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdulaziz YÜK hazır bulunmuştur.

Öğretmenlerin barınma sorunu: ‘7 bin TL maaşla ev bulamazlar’ Öğretmenlerin barınma sorunu: ‘7 bin TL maaşla ev bulamazlar’