Kamuajans.com - Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 5 Ekim 2020 tarihinde saat 15.00'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Uzman öğretmen maaşları ne kadar olacak? Uzman öğretmen maaşları ne kadar olacak?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yüz yüze eğitime ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklama milyonlarca veli, öğretmen ve öğrenci tarafından merak ve heyecanla bekleniyordu.

2, 3, 4, 8 ve 12'nci sınıflarda yüz yüze eğitim başlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Sağlık önceliklerimizden taviz vermeyecek şekilde bu sıkıntıları da aşamalı olarak çözüme kavuşturacak yöntemler geliştiriyoruz. Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüzyüze eğitimi başlatmıştık. Bugün yüzyüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1.sınıfların yanısıra 2. 3. ve 4. sınıflarda yüzyüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallarla yüzyüze eğitime geçilecek.

Ayrıca özel okullar, il hıfzıssıha kurulların uygun bulduğu köy okullarında yüzyüze eğitim yapılması öngörülmüştür. Diğer okullanrla ilgili kararları vereceğiz. Öğrencilerimizden ricamız temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir. Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodofone'la yürütmeyle hızla mesafe alacağız.'' dedi.