Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey TÜSİAD size sesleniyorum. İşinizi yapın! Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın. Sizin cinsinizi de cibiliyetinizi de biliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Değerli kardeşlerim, ilk emri 'İkra' olan 'Oku' olan bir dinin mensupları olarak eğitimi merkezimize yerleştirmek zorundayız. İlme irfana sırtımızı döndüğümüz, üretmek yerine birbirimizle uğraştığımız dönemlerde milletimiz irtifa kaybetmiştir. 

Gönül coğrafyamızın gözü bu konuda da bize dönüktür.

İnsanlara zulmedenlerin o çok güvendikleri evlerinin viran olması kaçınılmazdır. 

Motorine planlanan zam iptal edildi Motorine planlanan zam iptal edildi

Günümüzün zalimlerinin sonu da farklı olmayacaktır. Küresel yönetim ve ekonomi düzeninde yaşanan sancılar, salgınla birlikte hızlanmıştır. 

Anadolu'daki varlığımızı Haçlı seferleri başlayıp günümüze kadar süren tüm badirelere rağmen sürdürdük. Bilhassa son iki asrımız sürekli bir uçtan diğerine savrulduğumuz arayışlarla geçti. 

Kudüs davasından, Aya Sofya'nın müzeye çevrilmesine kadar pek çok örnek sayabiliriz. Bizim düşmana verdiğimiz mücadele, tüm kutsallarımızı koruma mücadelesiydi. Bizim darbecilere karşı verdiğimiz mücadele varlığımızın gayesi olan özgürlüğümüze sahip çıkma mücadelesiydi. Hangi unvanı taşırsak taşıyalım amacımız buydu. 

"SON 8 YILDA YAŞADIĞIMIZ TÜM MÜCADELELERDE EKONOMİ VARDI"

Biz ülkemizde sadece demokrasiyi güçlendirmekle kalmadık. Aynı zamanda asırlık özlemleri de dindirdik. Attığımız her adımda bu ülkenin inançlarıyla var olma azminin asla bitmeyeceğini gösterdik.

Son 8 yılda yaşadığımız her hadisenin arkasında ekonomi vardı. Gezi Parkı'nın arkasında yine ekonomi vardı. FETÖ'nün tüm darbe girişimlerinde ekonomimizi kıskaca alma çabalarını hatırlayın. Sınır ötesi harekatlarımızı engellemek için kurulan kumpasları hatırlayın. Ekonomimizi mahvetvek amacıyla savrulan tehditleri hatırlayın. 

Taksim Meydanı'nda anırırım diyen köşe yazarları şimdi yine aynı şeyleri söylüyor. Peki anırdılar mı?

Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar hükmü bize gelen sıradan bir hüküm değil. Neymiş faizi düşürüyormuşuz, benden başka bir şey beklemeyin.

TÜSİAD'A ÇOK SERT TEPKİ

Ey TÜSİAD size sesleniyorum. İşinizi yapın! Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın. Baş edemezsiniz! Sizin cinsinizi de cibiliyetinizi de biliyorum.